У рівнобедреного трикутнику кут при вершині 120 ° бічна сторона дорівнює 6 сантиметрів знайдіть

основу трикутника

Ответы на вопрос

Отвечает Кротова Татьяна.

Відповідь:

6\sqrt{3}см

Пояснення:

Дано: Δ АВС, ∠В=120°, АВ=ВС=6 СМ,

Знайти: АС-?

Розв'язок: Два інших кута при основі будуть рівні, за властивістю рівнобедреного трикутника ∠А=∠В=(180°-120°):2=30°.  

За теоремою синусів запишем відношення

\frac{AB}{sinC}=\frac{AC}{sinB}  ;\\\\\frac{6}{sin30} =\frac{AC}{sin120};\\\\\\\\AC=\frac{6*\frac{\sqrt{3} }{2} }{\frac{1}{2} }=6\sqrt{3}

АС=6\sqrt{3}см