У прямокутного трикутника АВС кут С =90°,АС=9см,ВС=12см.Знайти косинки кута А?


Ответы на вопрос

Отвечает Суркова Екатерина.

Ответ:

 \cos(А)  =  \frac{АС}{АВ}

за теоремою Піфагора знайдемо АВ

АВ =  \sqrt{ {АС}^{2}  + {ВС}^{2}} =  \sqrt{ {9}^{2} +  {12}^{2} } =  \\  =  \sqrt{81 + 144}  =  \sqrt{225}  = 15

 \cos(А)   = \frac{9}{12}  =  \frac{3}{4}