найдіть гіпотезу прямокутного трикутника з катетом 5 см і 12 см якшо рідус вписаного кола дорівнює

2см

Ответы на вопрос

Отвечает Аскерова Лейла.

1 способ. По формуле радиуса вписанной окружности:

r=\frac{a+b-c}{2}\Rightarrow c=a+b-2r=5+12-2\cdot2=13

2 способ. По теореме Пифагора:

c^2=a^2+b^2\Rightarrow c=\sqrt{a^2+b^2}=\sqrt{5^2+12^2}=\sqrt{169}=13.

ОТВЕТ: 13.