20 БАЛІВ Допопоможіть пж Центр кола, вписаного в рівнобедрений трикутник, ділить висоту,

проведену до основи, на відрізки, пропорційні числам 2 : 5. Знайдіть сторони трикутника, якщо його периметр дорівнює 56 см.​

Ответы на вопрос

Отвечает Самокишин Дима.

Ответ:

Нехай одна частина висоти = 2а, інша = 5а, тоді вся висота 7а. менший відрізок - радіус вписаного кола, r=2a.

Зв'яжемо сторони через площу:

З одного боку, S=bh / 2, де b - підстава, h - висота;

З іншого-S=p * r, де p-половина периметра, r-радіус вписаного кола, отже

bh/2=pr;

b*7a/2=28*2a

b=16 (см) - підстава трикутника. Вписана окружність ділить підставу на 2 рівних відрізка дотичних. Тоді, бічна сторона розділиться на два відрізки дотичних-один з них буде дорівнює половині підстави, інший потрібно знайти; отже,

y+y+y+y+x+x=56

4y+2x=56

x+2y=28; y=8

x=28-16=12 (см), значить, бічні сторони = 12+8=20 (см).

Відповідь: 16 см; 20 см; 20 см.