Знайдіть площу правильного n-кутника , якщо радіус вписаного в нього кола дорівнює 6 см, а n

дорівнює : 1) 3; 2)4; 3)6.​

Ответы на вопрос

Отвечает Бовырина Алина.

Формула площі n-кутника через радіус вписаного кола:

S = nr²· tg 180°/n, де n – число сторін правильного багатокутника, r – радіус вписаного кола правильного багатокутника

Якщо n = 3, то S = 3 · 6²· tg 180°/3 = 3 · 36 · tg 60° = 108 √3

Якщо n = 4, то S = 4 · 6²· tg 180°/4 = 4 · 36 · tg 45° = 144

Якщо n = 6, то S = 6 · 6²· tg 180°/6 = 6 · 36 · tg 30° = 216 · √3/3 = 72√3