Знайдіть площу рівнобічної трапеції з основами 14см і 15см та діагоналю 40см ​


Ответы на вопрос

Отвечает Беккер Елена.

Ответ:

Объяснение:

сума квадратів діагоналей дорівнює сумі квадратів бічних сторін та плюс подвоєному добутку основ

знайдемо бічну сторону трапеції. тому що вона рівнобічна її сторони рівні приймемо її як х

AC²+BD²=AB²+CD²+2BC*AD

40²+40²=x²+x²+2*14*15

3200=2х²+420

-2х²=-3200+420

-2х²=-2780

х²=-2780/-2

х²=1390

х=√1390 см

Далі можна знайти площу по бічним сторонам та основам, а ми знайдемо висоту

Висота утворює прямокутний трикутник де вона є катетом, а бічна сторона гіпотенузою. За теоремою Піфагора знайдемо її

h² = x²-y² де х це бічна сторона , а у другий катет

Для того щоб знайти другий катет потрібно з більшої основи відняти меншу та розділити навпіл

у=(15-14)/2

у=0,5 см

h²=√1390²-0,5²

h²=1390-0,25

h²=1389,75

h=√1389,75 см

S= (a+b)/2*h

S= (14+15)/2*√1389,75

S= 29/2*√1389,75

S=14,5√1389,75 см²