Середня лінія трапеції дорівнює 9 см, а відношення основ 0,8. Знайдіть меншу основу трапеції.


Ответы на вопрос

Отвечает Галиахмедова Динара.

Ответ:

8 см.

Объяснение:

Середня лінія трапеції за означенням це півсума його основ.Нехай основи трапеції a і b, тоді (a + b) / 2 = 9. \frac{a}{b} =\frac{8}{10} за умовою.

Введемо коефіціент пропорційності x, тоді a = 10x ,b = 8x.

(a + b) / 2 = 9

(10x + 8x)/2 = 9

9x = 9; x = 1

Тоді менша основа b = 8x = 8 * 1 = 8 см.