1)Катети прямокутного трикутника дорівнюють 5см. і 12см., а гіпотенуза 13см. Знайдіть відстань від

середини гіпотенузи до меншого катета.2)Середня лінія трапеції дорівнює 9 см. а відношення основ 0,8. Знайдіть меншу основу трапеції.3)У рівнобедрену трапецію з бічною стороною 10см. вписано коло. Знайдіть середню лінію трапеції.4)Середня лінія рівностороннього трикутника дорівнює 6см. Знайдіть периметр трикутника.5) Чотирикутник АВСD вписаний у коло. Знайдіть кути чогтирикутника, якщо відомо, що кут А: кутв С=3:1, кут В=100градусів.Хоч щось допоможіть будь-ласка це дуже потрібно!!!))))БУДУ ДУЖЕ ВДЯЧНА!

Ответы на вопрос

Отвечает Потапов Иван.


Трикутник АВС, кут С=90, АВ=13, ВС=12, АС=5, АМ=МВ=АВ/2=13/2=6,5, проводимо перпендикуляр МН на АС, МН паралельна ВС, і згідно теореми Фалеса відсікає на АС рівні відрізки, АН=НС, МН-середня лінія=1/2ВС=12/2=6

2.трапеція АВСД, МН-середня лінія=9, ВС/АД=0,8, ВС=0,8АД, (ВС+АД)/2=МН, (0,8АД+АД)/2=9, 1,8АД=18, АД=10, ВС=0,8*10=8

3.Трапеція АВСД, АВ=СД=10, у трапецію можливо вписати коло за умови - сума бічних сторін=сумі основ, АВ+СД=ВС+АД, 10+10=ВС+АД, МН- середня лінія=(ВС+АД)2=20/2=10

4.трикутник АВС, АВ=ВС=АС, МН-середня лінія=1/2АС, АС=2*МН=2*6=12, периметр=12+12+12=36

5. Біля чотирикутника можливо описати коло за умови-сума протилежних кутів=180, кутА+кутС=3х+1х=4х=180, х=45, кутА=3*45=135, кутС=1*45=45, кутД=180-кутВ=180-100=80