У двох рівнобедриних трикутників кути при вершині рівні. Основа першого трикутника дорівнює 8 см ,

а висота до неї 3 см .Знайди сторони другого тикутника якщо його переметир дорівню 54 см

Ответы на вопрос

Отвечает Covali Nadejda.

Відповідь:

24cм,15см, 15см

Пояснення:

Дано: Δ1, Δ2- рівнобедренні, а1=8см, h1=3см Р2=54 см

Знайти: а2, b2?

Рішення: Висота рівнобедреного трикутника , проведена до його основи є медіаною і ділить основу навпіл .

З прямокутного трикутника з катетами 3см и 4см( 8:2=4см) За теоремрю Пифагору ( або якщо знаєш египетський трикутник одразу скажеш 3,4,5) знайдемо бічну сторону Δ1.

b1=\sqrt{3^2+4^2} =\sqrt{25}=5(см)

Периметр- то є сума усіх сторін.

Знайдемо Р1= 8+5+5=18см

Співвідношення периметрів двох подібних трикутників дорівнює коефіцієнту подібності трикутників:

k=\frac{P1}{P2}= \frac{18}{54}=\frac{1}{3}

Число k, яке дорівнює співвідношенню відповідних сторін трикутників, називається коефіцієнтом подібності трикутників.

решта в файлі , де а1/а2=b1/b2=k////