466. Основа рівнобедреного трикутника дорівнює 18 см, а один із кутів - 120°. Знайдіть висоту

трикутника, проведену з вершини кута при його основі.

Ответы на вопрос

Отвечает Петровская Настя.

Ответ:

9 см

Объяснение:

У трикутнику може бути лише один тупий кут, отже, це кут при вершині.

Нехай дано ΔАВС, АВ=ВС,  АС=18 см,  ∠В=120°.  СН - висота. Знайти СН.

∠А=∠С=(180-120):2=30°

Розглянемо ΔАСН - прямокутний, ∠А=30°, отже катет СН=1/2 АС=18:2=9 см.