Катети прямокутного трикутника відносяться як 5:12, його гіпотенуза дорівнює 13см. Знайдіть

периметр даного трикутника.​

Ответы на вопрос

Отвечает Добровольский Данил.

Ответ:

Нехай 5х (см) - 1 катет прямокутного трикутника, тоді 12х (см) - 2 катет. За теоремою Піфагора маємо:

\sqrt{(5x)^{2}+(12x)^{2}}=13

\sqrt{25x^{2} + 144x^{2}}  = 13

13x=13

x=1

5x=5 (см) - 1 катет

12x=12 (см) - 2 катет

P=5+12+13=30 (см) - периметр