Висота рівнобедреного тупокутного трикутника,проведена до його основи,дорівнює 8 см,а радіус

описаного навколо нього кола-13 см, знайдіть бічну сторону трикутника с обьяснением пожалуйста

Ответы на вопрос

Отвечает Миляева Влада.

Ответ:

4√13 см.

Объяснение:

Дано: ΔАВС - тупокутний, АВ=ВС, ВМ - висота, ВМ=8 см, ВО - радіус, ВО=13 см. Знайти АВ.

МО=ВО-ВМ=13-8=5 см.

Проведемо радіус АО, розглянемо ΔАОМ - прямокутний.

За теоремою Піфагора АМ=√(АО²-МО²)=√(169-25)=√144=12 см.

Розглянемо ΔАВМ - прямокутний.

АВ=√(АМ²+ВМ²)=√(144+64)=√208=4√13 см.


Отвечает Бахтыгельдинова Аяжан.

Ответ:     ВС =  4√13 см  .

Объяснение:

ΔABC - рівнобедрений ;  АВ = ВС ;  ∠ АВС - тупий ; АС - основа ;

ВМ - висота , яка є також серединним перпендикуляром ; ВМ = 8 см .

Точка О - центр кола ; ОА = ОВ = ОС = R = 13 cм .

Із прямок . ΔОМС :  МС = √( ОС²- ОМ²) =√ ( 13²- 5²) = 12 ( см ) ; МС =12 см .

Із прямок . ΔВМС :  ВС = √( МВ² + МС²) =√ ( 8² + 12²) = √208 = 4√13 ( см ) .