Сторони трикутника дорівнюють 12 см, 18 см, 22 см. Знайдіть вiдрiзки, на якi бiсектриса трикутника

ділить його найбільшу сторону. допоможіть будь ласка ​

Ответы на вопрос

Отвечает Банникова Катя.

Ответ:

AD=8.8 см

CD=13.2 см

Объяснение:

Дано:

AC= 22 см

AB= 12 см

BC= 18 см

BD - бісектриса.

___

Знайти AD, DC.

___

Бісектриса трикутника ділить його сторону на відрізки, пропорційні прилеглим до них сторонам

__

\frac{AD}{CD} =\frac{AB}{BC} \\\frac{AD}{CD} =\frac{12}{18} \\\frac{AD}{CD} =\frac{2}{3} \\AD:CD=2:3

__

Позначимо AD=2x;CD=3x. Тоді

AD+CD=AC\\2x+3x=22\\5x=22\\x=22^5\\x=4.4\\AD=2x=2*4.4=8.8\\CD=3x=3*4.4=13.2

__

AD=8.8 см

CD=13.2 см