Два кола мають внутрішній дотик. Відстань між їхніми центрами= 16 см Знайдіть радіуси цих кіл, якщо

вони відносяться як 5:3.​

Ответы на вопрос

Отвечает Лавришин Олександр.

Відповідь:

Пояснення:

Якщо кола мають внутрішній дотик, то вірна рівність

R2-R1=O1O2, де R1=3x, R2=5x, O1O2=16см

5х-3х=16

2х=16

х=8, тоді

R1=3×8=24см

R2=5×8=40см