3 точки до прямої проведено дві похилі, проекції яких на пряму дорівнюють. 5 см і 9 см. Знайдіть

довжини похилих, якщо Вх сума дорівнює 28 см.​

Ответы на вопрос

Отвечает Рождественский Роман.

Ответ:

13 см,  15 см.

Объяснение:

Маємо ΔАВС. Нехай АВ=х см,  ВС=28-х см.

За теоремою Піфагора

ВН²=АВ²-АН²  і  ВН²=ВС²-СН²;  АВ²-АН²=ВС²-СН²

х²-25=(28-х)²-81;   х²-25=784-56х+х²-81

56х=728;  х=13

АВ=13 см,  ВС=28-13=15 см.