два кола, радіуси яких дорівнюють 16 см і 9 см, мають одну спільну точку B. пряма B дотикається до

цих кіл у точках А і С. знайдіть відрізок АС

Ответы на вопрос

Отвечает Maguryan Dima.

Ответ:

АС=24см

Объяснение:

CM=МВ=R=16см

OA=OB=r=9см

Дотичні створюють с радіусом кут 90°

∠ОАС=90°; ∠МСА=90°

ОМ=R+r=16+9=25 см.

МН=МС-АО=16-9=7см.

∆ОНМ- прямокутний трикутник.

За теоремою Піфагора:

ОН=√(ОМ²-МН²)=√(25²-7²)=√(625-49)=

=√576=24см

ОН=АС=24см