У прямокутнику один з катерів дорівнює 9см, гіпотенуза 15см, треба знайти невідомий катет.


Ответы на вопрос

Отвечает Зеленская Яна.

Відповідь:

12

Пояснення:

Використаємо Теорему Піфагора:

гіпотенуза^2 = катет1^2 + катет2^2

15^2 = 9^2 + катет2^2

225 = 81 + катет2^2

Катет2^2 = 144

Катет2 = √144 = 12

Отже, невідомий катет дорівнює 12 см.

Отвечает Чебышов Роман.

Нехай невідомий катет - х , то:

15²=х²+9²

Звідси :

х²= 15²-9²

х²=225-81

х²=144

х=12