Висота, проведена з вершини гострого кута тупокутного трикутника до його основи, утворює з бічними

сторонами кути 14° i 38°. Знайдіть кути трикутника.

Ответы на вопрос

Отвечает Кирейчикова Даша.

Відповідь:

Пояснення:

Позначимо данний трикутник ABC, де кут A - гострий кут, і AD - висота, опущена з вершини A на основу BC.

За умовою задачі, ми знаємо, що кут ADC = 38° і кут ADB = 14°. Також відомо, що в трикутнику ABC висота AD є бісектрисою кута BAC.

Позначимо кути BAC, ABC і ACB через α, β і γ відповідно. Тоді, знайдемо кути трикутника за допомогою теореми бісектриси:

AD є бісектрисою кута BAC, тому маємо:

BD/DC = AB/AC

За теоремою синусів в трикутнику ABD та ACD, маємо:

BD/AD = sin(α/2)/sin(14°)

DC/AD = sin(α/2)/sin(38°)

AB/AD = sin(β)/sin(14°)

AC/AD = sin(γ)/sin(38°)

Об'єднуємо отримані рівності, отримуємо:

sin(β)/sin(α/2) = sin(14°)/sin(38°)

Звідси маємо:

β = 2arcsin(sin(14°)sin(α/2)/sin(38°))

Знаючи β, ми можемо знайти γ за допомогою теореми косинусів в трикутнику ABC:

cos(γ) = (AB^2 + AC^2 - BC^2)/(2AB*AC)

cos(γ) = (sin^2(β/2) + sin^2(38°) - 2sin(β/2)sin(38°)cos(α/2))/(2sin(β/2)sin(38°))

Знаючи γ, можна знайти α, так як сума кутів трикутника дорівнює 180°.

Таким чином, кути трикутника ABC дорівнюють:

α = 180° - β - γ

β = 2arcsin(sin(14°)sin(α/2)/sin(38°))

cos(γ) = (sin^2(β/2) + sin^2(38°) - 2sin(β/2)sin(38°)cos(α/2))/(2sin(β/2)sin(38°))

де α, β та γ вимірюються в градусах.