СРОЧНО Боковая сторона равнобедренного треугольника делится точкой касания вписанной окружности в

отношении 4:5. считая от вершины угла при основании треугольника. Найдите стороны треугольника, если его периметр равен 104 см.​

Ответы на вопрос

Отвечает Капуши Даша.

Ответ Позначимо бічну сторону равнобедренного треугольника через $b$, а основу через $a$. Оскільки точка дотику вписаної окружності ділить бічну сторону від вершини відношенням $4:5$, то можна записати наступне співвідношення між сторонами треугольника та відрізком, що його ділить:

=

5

4

.

a

b

=

4

5

.

Оскільки треугольник є равнобедреним, то друга бічна сторона також має довжину $b$. Периметр треугольника складає:

=

2

+

=

104

см

.

P=2b+a=104 см.

За допомогою попереднього співвідношення можна виразити $b$ через $a$:

=

5

4

.

b=

4

5

a.

Підставляємо це вираз для периметру:

2

5

4

+

=

104

=

104

2.5

=

41.6.

2⋅

4

5

a+a=104⇒a=

2.5

104

=41.6.

Отже, основа дорівнює $a=41.6$ см, а бічна сторона:

=

5

4

=

5

4

41.6

52

см

.

b=

4

5

a=

4

5

⋅41.6≈52 см.

Оскільки треугольник є равнобедреним, то друга бічна сторона також дорівнює $b$, тобто $b_2 = 52$ см.

Отвечает Золотухина Аня.

Відповідь:

Пояснення:

  У ΔАВС   АВ = ВС ;  точки M , N , K - відповідно точки дотику кола

  до сторін  АВ , ВС , АС .     АМ : МВ = 4 : 5 .

  Нехай АМ = 4х см , а МВ = 5х см . За власт. дотичних , проведених

  із точки до кола  АМ = АК = 4х см ;  АК = КС = NC = 4x см ;

  BM = BN = 5x см .

           Рівняння :   2 * 5х + 4 * 4х = 104 ;

                                26х = 104 ;

                                     х = 104 : 26 ;  

                                     х = 4 см .

          АВ = ВС = 4х + 5х = 9х = 9 * 4 = 36 ( см ) ;

          АС = 2* АК = 2* 4х = 8х = 8 * 4 = 32 ( см ) .

     В  -  дь :   36 см , 36 см , 32 см .