Перпендикуляр, опущений з точки кола на його діаметр, ділить діаметр на два відрізки, різниця яких

дорівнює 5см. знайдіть радіус кола, якщо довжина перпендикуляра дорівнює 6см ПЖ ОЧ НАДО!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Арнольбик Лиза.

Ответ:

решение представлено на фото


Отвечает Тетерлёв Вадим.

Відповідь: 6,5 см.

Дано: коло з центром в т. О. ВС - діаметр, АН⊥ВС, АН=6 см, ВН-СН=5 см.

Знайти ВО=СО.

Побудуємо ΔАВС, де ∠А=90° тому що спирається на діаметр кола.

АН - висота ΔАВС, за властивістю висоти, проведеної до гіпотенузи, АН²=СН*ВН.

Нехай ВН=х см, тоді СН=х-5 см.

Тоді 36=х*(х-5);  36=х²-5х; х²-5х-36=0;  х=9 та х=-4 (не підходить за умовою).

ВН=9 см, СН=9-5=4 см., ВС=9+4=13 см

ВО=СО=13:2=6,5 см.