Обчисліть об’єм (л) вуглекислого газу, який виділиться в реакції натрій карбонату, масою 10,6 г, з

достатньою кількістю хлоридної кислоти.

Ответы на вопрос

Отвечает Рубцова Диана.

Ответ:

Реакція натрій карбонату з хлоридною кислотою має наступний хімічний вигляд: Na2CO3 + 2HCl → 2NaCl + H2O + CO2 Маса Na2CO3 = 10,6 г За рівнянням реакції, 1 моль Na2CO3 виділяє 1 моль CO2 Молярна маса Na2CO3 = 106 г/моль Тому кількість молей Na2CO3 = 10,6 г / 106 г/моль = 0,1 моль.
Отже, за рівнянням реакції, 0,1 моль Na2CO3 виділяє 0,1 моль CO2. Так як один мільйон (10^6) мікромоль утворює один літр газу за стандартних умов (температура 0°C, тиск 1 атм), то 0,1 моль CO2 утворить:0,1 моль CO2 × 10^6 мкмоль/моль = 100000 мкмоль CO2 Отже, об'єм CO2 буде:V(CO2) = 100000 мкмоль × (1 л / 10^6 мкмоль) = 0,1 л

Тож, об'єм вуглекислого газу, який виділиться в реакції, буде 0,1 л.

Объяснение: