Обчисліть масу етанолу під час згоряння якого утворюється вуглекислий газ об'ємом 6, 72 л. (н.у.)

запишите пожалуйста решение ​

Ответы на вопрос

Отвечает Бузмаков Ваня.

Ответ:

Для розв'язання цього завдання необхідно використовувати хімічну реакцію згоряння етанолу:

C2H5OH + 3O2 → 2CO2 + 3H2O

З цієї реакції видно, що один молекул етанолу (C2H5OH) згорає з трьома молекулами кисню (O2) і утворює дві молекули вуглекислого газу (CO2) та три молекули води (H2O).

Для обчислення маси етанолу, необхідно визначити кількість речовини вуглекислого газу, що утворилася за умови нормального тиску і температури (н.у.), яка дорівнює 6,72 л.

За умов н.у., об'єм одного моля будь-якого ідеального газу дорівнює 22,4 л. Тому кількість молекул вуглекислого газу, що утворилася, можна визначити за формулою:

n = V/ Vm

де V - об'єм вуглекислого газу (6,72 л), а Vm - об'єм одного моля при н.у. (22,4 л).

Отже,

n = 6,72/22,4 = 0,3 моля

Так як згідно з рівнянням реакції згоряння один молекул етанолу дає дві молекули вуглекислого газу, то кількість молей етанолу, який згорів, дорівнює:

n(C2H5OH) = n(CO2) / 2 = 0,3 / 2 = 0,15 моля

Нарешті, масу етанолу можна обчислити за допомогою молярної маси (46 г/моль):

m(C2H5OH) = n(C2H5OH) x M(C2H5OH) = 0,15 моль x 46 г/моль = 6,9 г

Таким чином, маса етанолу, який згорів, становить 6,9 г.

Объяснение: