Визначте масову частку NaMnO4


Ответы на вопрос

Отвечает Гуленко Олександра.
Масова частка NaMnO4 визначається як маса NaMnO4, поділена на загальну масу розчину, та помножена на 100%.

Щоб визначити масу NaMnO4 в розчині, потрібно знати його концентрацію та об'єм розчину. Наприклад, якщо ми маємо 100 мл розчину NaMnO4 з концентрацією 0,1 М, то маса NaMnO4 в цьому розчині буде:

маса NaMnO4 = концентрація × об'єм × молярна маса NaMnO4

Де молярна маса NaMnO4 дорівнює 149 г/моль.

маса NaMnO4 = 0.1 М × 0.1 л × 149 г/моль = 1.49 г

Загальна маса розчину дорівнює масі NaMnO4 плюс масі розчинника (води). Для прикладу вище, якщо ми використовуємо дистильовану воду як розчинник, то загальна маса розчину буде:

загальна маса розчину = маса NaMnO4 + маса води
загальна маса розчину = 1.49 г + 100 г = 101.49 г

Тоді масова частка NaMnO4 в цьому розчині буде:

масова частка NaMnO4 = (маса NaMnO4 / загальна маса розчину) × 100%
масова частка NaMnO4 = (1.49 г / 101.49 г) × 100% = 1.47%