2. Яку масу натрій хлориду NaCl потрібно розчинити у 200 г води, щоб одержати розчин із масовою

часткою солі 20%?3. Обчисліть масову частку лугу в розчині, який утворився після додавання 10г лугудо 90г розчину з масовою часткою лугу 10%.4. Учень випарив 60г води із 180г розчину купрум (II) нітрату Cu(NO3)2 з масовоючасткою солі 0,2. Визначте масову частку солі в розчині, який залишився,5. Змішали 250г розчину деякої речовини із масовою часткою 0,05 і 50г розчину змасовою часткою цієї речовини 24%. Обчисліть масову чаречовини 2170, Обчисліть масову частку розчиненоречовини у виготовленому розчині.Помогите пожалуйста​

Ответы на вопрос

Отвечает Зайцева Богдана.

2. w (NaCl) = m(NaCl)/(m(NaCl)+m(H₂O))

Нехай m(NaCl) = x, тодi:

x/(x+200)=0.2

0.2(x+200)=x

0.2x-x=-40

-0.8x=-40

x=50, m(NaCl)=50г

3.m(в-ва в розчини)= 90*0.1=9 г

m(новой розчини)= 90+10=100 г

m(в-ва)=10+9=19г

w(в-ва)= 19/100 * 100%=19%

4.m(новой розчини) = 180 - 60= 120 г

m(Сu(NO₃)₂)= 180*0,2=36г

w(Сu(NO₃)₂)=36/120*100%=30% (30 i 100г)

5. m(новой розчини) = 250+50= 300г

m(в-ва)= 250*0,1+50*0,24=37 г

w(в-ва) = 37/300 * 100%≈ 12%