10. Установіть послідовність зростання відносної молекулярної маси у хімічних формулах : а)  

Cl2О5;       б) CaО ;     в) О2 ;  г) H2SО3 .​

Ответы на вопрос

Отвечает Кравчук Максим.

а) Mᵣ(Cl₂O₅) = 2Aᵣ(Cl) + 5Aᵣ(O) = 2*35,5 + 5*16 = 71 + 80 = 151 а.е.м.

б) Mᵣ(CaO) = Aᵣ(Ca) + Aᵣ(O) = 40 + 16 = 56 а.е.м.

в) Mᵣ(O₂) = 2Aᵣ(O) = 2*16 = 32 а.е.м.

г) Mᵣ(H₂SO₃) = 2Aᵣ(H) + Aᵣ(S) + 3Aᵣ(O) = 2*1 + 32 + 3*16 = 2 + 32 + 48 = 82 а.е.м.

В порядке возрастания : Mᵣ(O₂) < Mᵣ(CaO) < Mᵣ(H₂SO₃) < Mᵣ(Cl₂O₅).

Ответ : в), б), г), а).