Даю 100 балов!!! Який об"єм газу витратиться на гідрування 3 моль триолеїну?


Ответы на вопрос

Отвечает Макарова Вика.
Для визначення обсягу газу, що витратиться на гідроліз (не гідрування) 3 моль триолеїну, потрібно знати реакційну рівняння гідролізу триолеїну.

Триолеїн (C57H104O6) - це тригліцерид, що складається з трьох молекул олеїнової кислоти (C18H34O2) зв'язаних з гліцерином. При гідролізі триолеїну водою (H2O), молекула розщеплюється на гліцерин (C3H8O3) та три молекули олеїнової кислоти.

Реакційне рівняння гідролізу триолеїну:
C57H104O6 + 3H2O → C3H8O3 + 3C18H34O2

Згідно з реакційним рівнянням, на гідроліз 1 моля триолеїну витрачається 3 моля води. Отже, на гідроліз 3 моль триолеїну буде витрачено 9 моль води.

Відомо, що об'єм одного моля будь-якого газу за нормальних умов (температура 0 °C та тиск 1 атм) становить близько 22,4 л.

Отже, об'єм газу, що витратиться на гідроліз 3 моль триолеїну, буде:
9 моль * 22,4 л/моль ≈ 201,6 л

Таким чином, приблизно 201,6 л газу буде витрачено на гідроліз 3 моль триолеїну.
Отвечает Корунов Денис.

Дано:

n(C3H5(C17H33COO)3) = 3 моль

Знайти:

V(газу) - ?

Розв'язання:

1) C3H5(C17H33COO)3 + 3H2 → C3H5(C17H35COO)3;

2) n(H2) = n(C3H5(C17H33COO)3) * 3 = 3 * 3 = 9 моль;

3) V(H2) = n(H2) * Vm = 9 * 22,4 = 201,6 л.

Відповідь: Об'єм H2 становить 201,6 л.