Вычислите массу осадка, образующегося при взаимодействии 42,6 г хлорида алюминий с аргентум

нитратом массой 51 г, если практический выход осадка 90%?

Ответы на вопрос

Отвечает Стогов Алексей.

Ответ:

Спочатку знайдемо масу осадка, який повинен утворитися при повній реакції хлориду алюмінію з аргентум нітратом. Для цього потрібно визначити, який з реагентів є обмежуючим (тобто він закінчується першим).

Можна записати рівняння реакції між хлоридом алюмінію та аргентум нітратом:

AlCl3 + 3AgNO3 → Al(NO3)3 + 3AgCl

За рівнянням видно, що для повної реакції потрібно 1 моль хлориду алюмінію на 3 моля аргентум нітрату. Можна визначити, скільки молей кожного з реагентів ми маємо:

- Маса хлориду алюмінію: 42,6 г

- Молярна маса хлориду алюмінію: 133,34 г/моль

- Кількість молей хлориду алюмінію: 42,6 г / 133,34 г/моль = 0,319 моль

- Маса аргентум нітрату: 51 г

- Молярна маса аргентум нітрату: 169,87 г/моль

- Кількість молей аргентум нітрату: 51 г / 169,87 г/моль = 0,300 моль

Так як хлорид алюмінію є обмежуючим реагентом, то кількість молей утвореного продукту буде дорівнювати кількості молей хлориду алюмінію. Тому, маса утвореного осадка буде:

- Маса утвореного осадка: 0,319 моль * 3 * 143,32 г/моль = 137,2 г

Однак, практичний вихід осадка становить лише 90%. Тому, маса фактично утвореного осадка буде:

- Маса фактично утвореного осадка: 137,2 г * 0,9 = 123,5 г

Отже, маса фактично утвореного осадка становить 123,5 г.