Бензен, добутий тримеризацією етину, піддали нітруванню. Утво- рився нітробензен масою 30,75 кг.

Який об'єм етину використали? Якумасу феніламіну можна синтезувати?​

Ответы на вопрос

Отвечает Тихий Влад.

Ответ:

V(C₂H₂)=16,8 м³

m(C₆H₅NH₂)=23,25 кг

Объяснение:

1) 3С2H2 → C6H6

2) C6H6 + HNO3 → C6H5NO2 +H2O

3) C6H5NO2 + 3H2 → C6H5NH2 + 2H2O

n(C6H5NO2)=n(C6H6)=m/M=30,75кг/123кг/кмоль=0,25 кмоль

n(C2H2)3*n(C6H6)=3*0,25=0,75кмоль=750 моль

V(C2H2)=n*Vm=750моль*22,4л/моль=16800 л (16,8м³)

n(C6H5NH2)=n(C6H5NO2)=0,25 кмоль

m(C6H5NH2)=n*M=0,25кмоль*93кг/кмоль=23,25 кг