Відстань між двома пристанями по річці =30 км.Катер проходить цей шлях туди і назад за 2 год 15 хв.

Визначте швидкість течії, якщо власна швидкість катера = 27км/год

Ответы на вопрос

Отвечает Тер-Варданян Мария.
V собств = 27 км/ч      V теч.= х км/ч     2 ч 15 мин = 2 1/4 ч = 9/4 ч
                 S                V                           t
по течен.   30 км        27 + х км/ч      30/(27 + х) км/ч
против теч. 30 км       27 - х км/ч        30/(27 - х) ч
30/(27 + х) + 30/(27 - х) = 9/4 | ·4(27 - x)(27 + x) ≠ 0
120( 27 - x) +  120( 27 + x) = 9(729 - x²)
3240 - 120 x + 3240 + 120 x = 6561 - 9 x²
9 x²  = 6561 - 6480
9 x² = 81
x² = 9
x =3(км/ч) - скорость течения.