До розчину що містить 40 г солі додали 200 г води після чого його консентрація зменшилась на 10% .

Скільки води містить розчин і я кою була його концентрація

Ответы на вопрос

Отвечает Довгий Ваня.
Нехай розчин містить х г води. Тоді концентрація солі в ньому буде дорівнювати 40:(х+40). Після того, як додали 200 г води у розчині стало х+200 г води, а концентрація солі в ньому 40:(х+240). Маємо рівняння
\frac{40}{x+40}-\frac{40}{x+240}=0.1;\\ (x+240)(x+40)=400(240-40);\\
x^2+280x+9600=80000;\\
x^2+280x-70400=0;\\
D'=19600+70400=90000=(300)^2;\\ x=-140+300=160
Отже, у розчині було 160 г води, а концентрація - 40:(40+160)=0.2=20%