Різниця половини одного числа і третини другого числа дорівнює 2. Якщо ж перше число зменшити на

його чверть, а друге число збільшити на шосту його частину, то сума отриманих чисел дорівнюватиме 53. Знайдіть ці числа.

Ответы на вопрос

Отвечает Александрова Анна.

Первое число обозначим через х, а второе - у. Если х уменьшить на четверть, то останется (х-х/4)=3х/4.А если увеличить у на его шестую часть, то получим (у+у/6)=7у/6.  Тогда получим систему ур-ий:

  х/2-у/3=2         |*6              3х-2у=12            |*(-6)                3х=12+2у      у=30   

3х/4+7у/6=53   |*24           18х+28у=1272          сложим  40у=200        х=24