Ціну на деякий товар було знижено на 10% , а через деякий час підвищено на 20%. Як

змінилася,збільшилась чи зменшилась ,початкова ціна і на скільки відсотків?

Ответы на вопрос

Отвечает Кронда Влад.
Нехай початкова ціна товару становила х.
Після зниження ціна стала рівна 
х*(100-10)/100=х*90/100=0,9х
Після підвищення ціна склала
0,9х*(100+20)/100=0,9х*120/100=0,9x*1,2=1,08x, що становить 108 % від початкової ціни.
Тобто ціна товару підвищилася на 108-100=8 %.