Розв’язати рівняння: x-1 + x-3 + …. + x-27 = 70


Ответы на вопрос

Отвечает Яковенко Никита.

маємо сумму арифметичної прогресію в лівій частині рівняння з першим членом a[1]=x-1,різницею d=-2, останнім членом a[n]=x-27

 

a[n]=a[1]+(n-1)*d

x-27=x-1+(n-1)*(-2)

-27+1=(n-1)*(-2)

-26=(-2)*(n-1)

n-1=-26/(-2)

n-1=13

n=13+1

n=14

 

S[n]=(a[1]+a[n])/2*n

S[n]=(x-1+x-27)/2*14=(2x-28)*7=14x-196

 

14x-196=70

14x=70+196

14x=266

x=266/14

x=19

відповідь: 19