Човен,власна швидкість якого становить 8 км/год,проплив 15 км за течією і таку саму проти

течії,витративши на весь шлях 4 год.Знайдіть швидкість течії річки

Ответы на вопрос

Отвечает Щукин Никита.
X ( км/ час ) скорость течения реки 
[ 15 / ( 8 + Х ) ] + [ 15 / ( 8 - X ) ] = 4 
общий знаменатель = ( 8 + X)*( 8 - X ) = 64 - X^2 
15 * ( 8 - X ) + 15 * ( 8 + X) = 4 * ( 64 - X^2 ) 
120 - 15X + 120 + 15X = 256 - 4X^2 
4X^2 = 256 - 240 
4X^2 = 16 
X^2 = 4 
X1 = 2 
X2 = - 2 ( < 0 ) 
Ответ скорость стечения реки 2 км/час