Знайдіть перший член та різницю арифметичної прогресії (Аn) , якщо а3 = -23, а8 = -8?


Ответы на вопрос

Отвечает Касихан Аида.

A3=A1+d(3-1)

-23=A1+2d

-A1=23+2d

A1=-23-2d

A8=A1+d(8-1)

-8=A1+7d

-8=(-23-2d)+7d

-8=-23+5d

15=5d

d=3

A1=(-23-2*3)+3(1-1)=-29

Ответ: А1=-29.