Екі санның қосындысының мәні 15, ал көбейтіндісінің мәні 54 . осы сандарды табыңдар


Ответы на вопрос

Отвечает Ногманова Марьям.
{х+у=15 {х=15-у
{х×у=54 {(15-у)×у=54
15у-у^2=54
-у^2+15у-54=0
D=15^2(квадрат)-4×(-1)×(-54)=225-216=9
у1=-15+3/(бөлу) -2=6
у2=-15-3/-2=9
х1=15-6=9
х2=15-9=6
яғни жауабы х=9 у=6