Катер пройшов 15км проти течії і 6км за течією, затративши на весь шлях стільки ж часу, скільки

йому було б потрібно, якби він їхав 22км по озеру. Яка власна швидкість катера, якщо швидкість течії річки дорівнює 2км/год?

Ответы на вопрос

Отвечает Серкова Алёна.
Х - собственная скорость
х+2  - скорость по течению
х-2 - скорость против течения

15/(х-2) + 6/(х+2)=22/х
15х(х+2) + 6х(х-2)=22(х²-4)
15х²+30х +6х²-12х=22х²-88
21х²+18х=22х²-88
21х²+18х-22х²+88=0
-х²+18х+88=0
х²-18х-88=0
D=18²-4*1*(-88)=324+352=676=26²
х₁=(18-26)/2=-4   - не подходит по условию
х₂=(18+26)/2=22 (км/ч) - собственная скорость