Знайдіть суму перших тридцяти членів арефметичної прогресії -23 , - 20


Ответы на вопрос

Отвечает Мерзляков Виталий.

А₁ = -23, а₂ = -20
d = a₂ - a₁ = -20 - (-23) = -20 + 23 = 3
S = (2a₁ + d(n - 1)0 · n / 2
S₃₀ = (2 · (-23) + 3(30 - 1)) · 30 /2 = (-46 + 3 · 29) · 15 = (-46 + 87) · 15 = 41 · 15 = 615