Відстань між двома пристанями по річці 45км, моторний човен долає шлах туди назад за 8год. знайдіть

власну швидкість човна, якщо швидкість течії 3км за годину

Ответы на вопрос

Отвечает Топчег Кирюша.

Х - швидкість моторного човна.
45/(x+3)+45/(x-3)=8
45x+135+45x-136=8x²-72
8x²-90x-72=0   I÷2
4x²-45x-38=0   D=2601
x₁=12    x₂=-0,75   x₂=∉.
Швидкість моторного човна 12 км/год.