Добуток двох чисел на 14 більший,ніж сума цих чисел. Якщо до першого числа додати подвоєне друге

число,то дістанемо 16. Знайдіть ці числа.

Ответы на вопрос

Отвечает Таскина Ева.
Нехай перше число буде х, а друге - у. Виходячи з умови, маэмо систему:
ху-(х+у)=14
х+2у=16     виразимо з другого ривняння зминну х

ху-х-у=14
х=16-2у     пидставимо вираження в перше ривняння и розв"яжемо

(16-2у)у-16+2у-у=14
16у-2у²-16+у=14
-2у²+17у-30=0
D=289-4*(-2)*(-30)=289-240=49
у1=2,5, звидси х1=16-2*2,5=16-5=11,
у2=6, звидси х2=16-2*6=4.
Видповидь: 11 и 2,5     або    4 и 6.