Терміново!!! Допоможіть, будь ласка! Даю 50 балів! Знайдіть значення виразів cos(a - 3pi/2) і

tg(pi - a), якщо ctg a = 1/2 і pi < a < 3pi/2

Ответы на вопрос

Отвечает Немова Валерия.

Ответ:  \bf tg(\pi -\alpha )=-2\ ,\ \ cos\Big(\alpha -\dfrac{3\pi }{2}\Big)=\dfrac{2\sqrt5}{5}  .

  \bf ctg\alpha =\dfrac{1}{2}\ \ ,\ \ \pi < \alpha < \dfrac{3\pi }{2}  

По формулам приведения получим :  

\bf cos(\alpha -\dfrac{3\pi }{2})=-sin\alpha \ \ ,\ \ tg(\pi -\alpha )=-tg\alpha  

Из тождества  \bf tg\alpha \cdot ctg\alpha =1  следует, что\bf tg\alpha =\dfrac{1}{ctg\alpha }    и тогда  

  \bf tg(\pi -\alpha )=-tg\alpha=-\dfrac{1}{ctg\alpha }=-\dfrac{1}{\dfrac{1}{2}}=-2    

Из тождества   \bf 1+ctg^2\alpha =\dfrac{1}{sin^2\alpha }   следует, что   \bf sin^2\alpha =\dfrac{1}{1+ctg^2\alpha }  ,

тогда   \bf sin^2\alpha =\dfrac{1}{1+\Big(\dfrac{1}{2}\Big)^2}=\dfrac{1}{1+\dfrac{1}{4}}=\dfrac{4}{5}\ \ \Rightarrow \ \ \ sin\alpha =\pm \dfrac{2}{\sqrt5}=\pm \dfrac{2\sqrt5}{5}   .  

Так как   \bf \pi < \alpha < \dfrac{3\pi }{2}   , то   \bf sin\alpha < 0  , тогда   \bf sin\alpha =-\dfrac{2\sqrt5}{5}  .  

\bf \bf -sin\alpha =\dfrac{2\sqrt5}{5}