Розкладіть на множники многочлен -1/4x⁴-x³+3x²


Ответы на вопрос

Отвечает Алексеева Вика.

-1/4x⁴-x³+3x² = х²(-1/4х²-х+3) = -1/4х²(х+6)(х-2)

Розкладем квадратний тричлен на множники, для цього знайдем його корені:

-1/4х²-х+3 =0

а= -1/4, b= -1, c=3

D= (-1)² - 4*(-1/4)*3 = 1+3 = 4, √D = 2

x1 =  \frac{1 + 2}{2 \times ( - \frac{1}{4} )}  =   - \frac{3}{0.5}  =  - 6

x1 =  \frac{1 - 2}{2 \times ( - \frac{1}{4} )}  =   \frac{ - 1}{ - 0.5}  =  2