точка С(3;-1) є центром кола, яке відтинає на прямій 2х-5у+18=0 хорду довжини 6. написати рівняння

цього кол

Ответы на вопрос

Отвечает Никифоров Юрий.
Шукаємо серединний перпендикуляр до заданої хорди довжини 6. Він опущений з центра С заданого кола на задану пряму

2x-5y+18=0
-5y=-2x-18
y=\frac{2}{5}x+\frac{18}{5}
у рівняння перпендикулярної пряммої до данної кутовий коєфіцієнт буде
k_2=(-1):k_1=(-1):\frac{2}{5}=-\frac{5}{2}

далі підставляючи в рівняння y=kx+b відомі коєфіцієнт і координати точки С (яка належить серединному перпендикуляру)
знаходимо вільний коєффіцієнт b
-1=-\frac{5}{2}*3+b
-2=-15+2b
-2b=-15+2
-2b=-13
b=-13:(-2)
b=\frac{13}{2}
отже рівняння серединного перпендикуляра
y=-\frac{5}{2}x+\frac{13}{2}
2y=-5x+13
5x+2y-13=0

Тепер шукаємо точку перетину заданної прямої і серединного перпендикуляру - середину хорди
5x+2y-13=0
2x-5y+18=0
-------(метод додавання)
10x+4y-26=0
10x-25y+90=0
29y=116
y=116:29
y=4
--------------знаходимо тепер х, підставивши найдене значення y у друге рівняння системи
2x-5*4+18=0
2x-20+18=0
2x=2
x=1
отже координати середини хорди K (1;4)

врахововуєм, що половина довжини хорди 6:2=3

довжина СК: по формулі довжини відрізка заданого своїми координатами
d=\sqrt{(x_2-x_1)^2+(y_2-y_1)^2
CK=\sqrt{(1-3)^2++(4-(-1))^2}=\sqrt{29}

далі звідси радіус заданого кола
R^2=3^2+CK^2
R^2=9+29
R^2=38

по формулі кола
(x-x_0)^2+(y-y_0)^2=R^2
отримуємо шукане рівняння
(x-3)^2+(y+1)^2=38