У= -х²-6х-5. Знайти зростаючі, спадаючі і найбільше значення;​


Ответы на вопрос

Отвечает Матіяш Вікторія.

Ответ:

Для функції U(x) = -x^2 - 6x - 5 ми можемо знайти зростаючі, спадаючі області та найбільше значення за допомогою похідних.

1. Знайдемо похідну функції U відносно x:

  U'(x) = -2x - 6

2. Тепер знайдемо точки, в яких U'(x) = 0, щоб визначити критичні точки:

  -2x - 6 = 0

  -2x = 6

  x = -3

3. Тепер розділимо вісь x на три інтервали, враховуючи критичну точку x = -3: (-∞, -3), (-3, +∞).

4. Перевіримо знак похідної на кожному інтервалі:

  - Для інтервалу (-∞, -3):

    Виберемо значення x = -4 (менше за -3).

    U'(-4) = -2(-4) - 6 = 8 - 6 = 2 (позитивне)

    Таким чином, функція U(x) зростає на цьому інтервалі.

  - Для інтервалу (-3, +∞):

    Виберемо значення x = 0 (більше за -3).

    U'(0) = -2(0) - 6 = -6 (від'ємне)

    Таким чином, функція U(x) спадає на цьому інтервалі.

5. Найбільше значення функції U(x) буде в точці, де вона досягає свого максимуму. Оскільки функція зростає на інтервалі (-∞, -3) і спадає на інтервалі (-3, +∞), то найбільше значення буде досягнуто в точці x = -3.

Таким чином, найбільше значення функції U(x) буде:

U(-3) = -(-3)^2 - 6(-3) - 5 = -9 + 18 - 5 = 4.

Объяснение: