Відомо, що 2 банки фарби і 3 банки олії коштували 32 грн. Після того як фарба подешевшала на 50 %,

а олія подорожчала на 40%, за 6 банок фарби і 5 банок олії заплатили 58 грн. Знайдіть початкову вартість 1 банки фарби і 1 банки олії

Ответы на вопрос

Отвечает Алексеева Ева.
Нехай одна банка фарби коштувала х грн , а олії - у грн.Тоді 2х+3у=32. Після зміни цін одна банка фарби стала коштувати 0,5х грн., а одна банка олії – 1,4у грн. Тоді 0,5х•6+1,4у•5=58, або 3х+7у=58. Маємо систему: