Гіпотенуза прямокутного трикутника дорівнює 17 см а одна із катетів на 7 см більша ніж інший .

знайдіть катети трикутника . нехай довжина катетів дорівнює x та y.СРОЧНО ПОМОГИТЕ ПРОШУ​

Ответы на вопрос

Отвечает Тян Катя.

Нехай перший катет дорівнює х см, а другий катет - у см.

За умовою, x - y = 7 звідси виражаємо x : x = 7 + y

За теоремою Піфагора

x^2+y^2=17^2\\ \\ (7+y)^2+y^2=17^2\\ \\ y^2+7y-120=0\\ \\ y_1=-15\\ \\ y_2=8

Від'ємне значення y = -15 не задовольняє умові.

x = 7 +y = 7 + 8 = 15 см.

Відповідь: 8 см і 15 см.