автомобіль мав проїхати 1620 км. після того як він проїхав 4/9 шляху його затримали на 2 год.

збільшивши швидкість на 5 км на год автомобіль прибув у пункт призначення вчасно. з якою швидкістю їхав автомобіль після затримки

Ответы на вопрос

Отвечает Федотов Данил.

Відповідь: 45 км/год, 50 км/год.

Пояснення:

Нехай швидкість автомобіля після затримки х км/год, тоді його швидкість до затримки х-5 км/год.

До затримки автомобіль проїхав 1620*4:9=720 км

Після затримки автомобілю залишилось проїхати 1620-720=900 км.

Маємо рівняння:

900/х - 720/(х-5) = 2

900х-4500-720х-2х²+10х=0

х²-95х+2250=0

За теоремою Вієта

х=50 і х=45.

Обидва корені підходять за умовою.

Відповідь: 50 км/год або 45 км/год.