Автомобіль мав проїхати 810 км. Подолавши 5/9(дріб) шляху, він зробив зупинку на 30 хв. Але потім,

збільшивши швидкість на 10 км/год, прибув до пункту призначення вчасно. Якою була швидкість автомобіля до зупинки?​

Ответы на вопрос

Отвечает Мусаханова Айгерим.

Ответ:

Нехай швидкість автомобіля після затримки х км/год, тоді його швидкість до затримки х-5 км/год.

До затримки автомобіль проїхав 1620*4:9=720 км

Після затримки автомобілю залишилось проїхати 1620-720=900 км.

Маємо рівняння:

900/х - 720/(х-5) = 2

900х-4500-720х-2х²+10х=0

х²-95х+2250=0

За теоремою Вієта

х=50 і х=45.

Обидва корені підходять за умовою.

Відповідь: 50 км/год або 45 км/год.

Объяснение: