Трапедцияның биіктігі 12 см, ауданы 120см2.оның орта сызығын табыңдарщ.Пжж по математике​


Ответы на вопрос

Отвечает Пластинин Ярослав.

Ответ:

10 см

Объяснение:

Трапецияның ауданының формуласы:

s =  \frac{a + b}{2}  \times h

Ал трапецияның орта сызығының формуласы:

 \frac{a + b}{2}

Яғни, орта сызықты мына формула бойынша табуға болады:

 \frac{s}{h}  =  \frac{120}{12}  = 10

Трапецияның орта сызығы 10 см-ге тең.