Дана геометрична прогресія: 6;-30;... Обчисли третій член послідовності: b3= . Обчисли суму

перших п'яти членів: S5= .

Ответы на вопрос

Отвечает Антонова Виктория.

Ответ:

3126

Объяснение:

Формулы:

bₐ=bₓqᵃ⁻ˣ

Sₐ=b₁(qᵃ-1)/(q-1)

b₁=6,b₂=-30

q=b₂/b₁=-30/6=-5

S₅=b₁(q⁵-1)/(q-1)=6((-5)⁵-1)/(-5-1)=6·(-3125-1)/(-6)=3126

b₁+b₂+b₃+b₄+b₅=6+(-30)+150+(-750)+3750=6-30+150-750+3750=3906-780=3126